Dvě zářijová úterý po sobě, tedy 19. a 26. se v Šumperku uskutečnil přebor škol v přespolním běhu. Okrskového kola se zúčastnila dvě družstva (kategorie III. 6. – 7. ročník a kategorie IV. 8. – 9. ročník). Skončili jsme jen těsně na 4. místě. Výrazného úspěchu dosáhl Tomáš Potočka, který dokázal ovládnout nejstarší kategorii a zvítězil též v absolutním pořadí. Ostatní žáci předvedli výborné, vyrovnané výkony a v první desítce celkového pořadí jsme tak měli 3 žáky.

V okresním kole měli možnost ještě jednou změřit své síly s ostatními závodníky kluci z 8. a 9. ročníku. Opět zazářil T. Potočka, který tentokrát získal stříbro. Ostatním žákům se dařilo v porovnání s předchozím kolem lépe – díky jinému, více kopcovitému profilu trati.

David Jílek