Podle tradice v obcích obcházel svatý Mikuláš se svou družinou v předvečer svého svátku. U nás ve škole tak obchůzka probíhala 5. prosince 2023 v dopoledních hodinách. Stalo se hezkým zvykem, že se do kostýmů Mikuláše, andělů a čertů převlečou žákyně a žáci 9. ročníku, rozdělí si třídy 1. stupně a navštěvují jednotlivé třídy. Už od rána děti tuší, že se něco bude dít a tak je atmosféra lehce napjatá, hlavně u těch nejmladších. I letos Mikuláš se svým doprovodem přinášel drobné dárky v podobě obrázků, které malovali a kreslili žáci 2. stupně a také očekávané sladkosti. Na oplátku zase děti zpívaly, recitovaly a odpovídali na záhadné otázky. Něco na zub dostali všichni toho dne přítomní ve škole.

Jana Švábová