Vážení rodiče/zákonní zástupci,

na základě novely vyhlášky č.14/2005 Sb., o předškolním vzdělávání je možné počínaje dnem 1. 9. 2024 žádat o prominutí úplaty za předškolní vzdělávání a být tak od ní osvobozen v následujících případech:

1. zákonný zástupce dítěte pobírá opakující se dávku pomoci v hmotné nouzi
  2. zákonný zástupce nezaopatřeného dítěte, kterému náleží zvýšení příspěvku na péči
  3. rodič, kterému náleží zvýšení příspěvku na péči z důvodu péče o nezaopatřené dítě
  4. fyzická osoba, která o dítě osobně pečuje a z důvodu péče o toto dítě pobírá dávky pěstounské péče

Tuto skutečnost rodič/zákonný zástupce prokáže ředitelce školy formou např. „Oznámením o přiznání dávky státní sociální podpory – přídavek na dítě“, či jinými dokumenty.

Na základě výše zmíněných dokumentů a vyplněné žádosti o prominutí úplaty, bude ředitelkou školy vydáno rozhodnutí o prominutí.

Rodič/zákonný zástupce je povinen škole bezodkladně oznámit, pokud přestane přídavek pobírat, nebo přestanou platit jiné skutečnosti opravňující k prominutí úplaty.

Žádost o prominutí úplaty je k dispozici v kanceláři ZŠ, u zástupkyní pro předškolní vzdělávání v MŠ 303 a MŠ 503 a ZDE

Poznámka: pro školní rok 2024/2025 je zřizovatelem stanovena měsíční úhrada předškolního vzdělávání ve výši 400,- Kč.

Mgr. Jana Švábová, ředitelka ZŠ a MŠ Nový Malín, p.o.