Informace k možnosti osvobození od úplaty za školní družinu

Vážení rodiče/zákonní zástupci,

na základě novely vyhlášky č.74/2005 Sb., o zájmovém vzdělávání je možné počínaje dnem 1. 9. 2024 žádat o prominutí úplaty za školní družinu a být tak od ní osvobozen v následujících případech:

1. účastník nebo jeho zákonný zástupce je příjemcem opakujících se dávek pomoci v hmotné nouzi podle zákona o pomoci v hmotné nouzi
  2. účastníkovi nebo jeho zákonnému zástupci náleží zvýšení příspěvku na péči podle zákona o sociálních službách
  3. účastník svěřený do pěstounské péče má nárok na příspěvek na úhradu potřeb dítěte podle zákona o státní sociální podpoře
  4. pokud zákonný zástupce pobírá přídavky na dítě

Tuto skutečnost rodič/zákonný zástupce prokáže ředitelce školy formou např. „Oznámením o přiznání dávky státní sociální podpory – přídavek na dítě“, či jinými dokumenty.

Na základě výše zmíněných dokumentů a vyplněné žádosti o prominutí úplaty, bude ředitelkou školy vydáno rozhodnutí o prominutí.

Rodič/zákonný zástupce je povinen škole bezodkladně oznámit, pokud přestane přídavek pobírat, nebo přestanou platit jiné skutečnosti opravňující k prominutí úplaty.

Žádost o prominutí úplaty je k dispozici v kanceláři ZŠ a na webových stránkách školy ZDE

Poznámka: pro školní rok 2024/2025 je zřizovatelem stanovena měsíční úhrada ŠD ve výši 100,- Kč.

Mgr. Jana Švábová, ředitelka ZŠ a MŠ Nový Malín, p.o.