5. B - Ekologické centrum v Mladoňově

V polovině února jsme tento školní rok poprvé navštívili Ekologické centrum v Mladoňově. Náš program byl zaměřený na smyslové vnímání. Děti si nejdříve ověřovaly hmat a zrak zároveň. Měly zavázané oči šátkem a musely se spoléhat pouze na své ruce, či pomoc druhých. Tímto to bylo velmi poučné a pro někoho až nepříjemné si vyzkoušet, jaké je to být nevidomý. Rozpoznávání předmětů jim ale šlo na výbornou. Velmi příjemnou složkou programu bylo očichávání různých vůní, až na nelibé pachy jako je ocet či odlakovač. Asi nejlepší byla zkouška chuťových pohárků. Žáci si smlsli na různých pochutinách, které měli se zavřenýma očima intenzivně vnímat. Počasí bylo ten den jak vymalované, venku už začaly létat včelky a při fotbalu na sněhu se někteří odvážlivci vysvlékali i do mikin. Program se líbil všem, bez výjimky. Těšíme se, až pojedeme do mladoňovské školy zase!

Na fotky z akce se můžete podívat zde.