Prvňáci v knihovně

Místní knihovnu v letošním školním roce 2013/14 navštívili naši prvňáci dvakrát. Poprvé ji navštívili na podzim 2013, kdy dočetli Živou abecedu, v níž se naučili první písmena a získali první klíč. Zkoušeli, zda už dokážou přečíst opravdové knihy. Zjistili, že jejich znalost písmen nestačí.

V knihovně děti čekalo překvapení – každý tu dostal svůj SLABIKÁŘ. Po dočtení Slabikáře navštívili prvňáci knihovnu znovu. To už znali všechna písmena. Řadou úkolů dokázali, že už umí opravdu číst. Proto byli v knihovně pasováni na ČTENÁŘE. Velkým dárkem se pro ně stala možnost půjčování knih v knihovně celý rok zdarma. Z knihovny děti opět neodcházely s prázdnýma rukama – dostaly od paní knihovnice malou knížku Se zvířátky do pohádky, ve které si pak ve škole i doma četly.

Více fotek ze zápisu naleznete zde.