Malinchef 2017 – kuchařská soutěž poprvé na ZŠ v Novém Malíně

ZŠ v Novém Malíně , a především jejich žáci navštěvující na 2. stupni předmět praktické činnosti – příprava pokrmů, se inspirovali kuchařskými soutěžemi. Pod vedením vyučující Dany Meixnerové se žákyně 8. tříd zúčastnily 1. ročníku této soutěže. 5 odhodlaných týmů se pustilo do přípravy 2 jídel, z nichž jedno bylo pro všechny stejné a ve druhém zůstal výběr na týmech. Dívky poměřily své síly a s chutí i pokorou se pustily do přípravy pokrmů. Vyzkoušely si spolupráci ve skupině a jejich zručnost jak je, tak i porotce velmi mile překvapila.

Porota, skládající se z ředitele školy J. Slavinského, výchovné poradkyně M. Budinové a p.učitelky L. Dokoupilové, měla možnost ochutnat malínské dobroty svých žákyň a uspokojit tak své chuťové pohárky, zatímco soutěžící v napětí čekaly na jejich hodnocení.

Vítěz ovšem mohl být pouze jeden a porotci tedy měli velmi těžké rozhodování. Všechny pokrmy se opravdu povedly, ale nakonec zvítězily žákyně 8. A Eliška Benešová a Michaela Čulíková, které byly zaslouženě odměněny hlavními cenami. Za obrovskou snahu však každá dívka po zásluze obdržela cenu útěchy.

1. ročník Malinchef 2017 se velice povedl. Je velice důležité podporovat v dětech zručnost a umožnit jim prožít cenné zkušenosti, jež je dále rozvíjejí. A proto díky naší ZŠ Nový Malín budeme rádi pokračovat v dalších ročnících této inspirující a smysluplné soutěže.

Děkujeme všem účastníkům a předkládáme pro inspiraci vlastní výherní recept.

Třepací dort

Ingredience:
- Dortový korpus – domácí nebo kupovaný
- Vanilkový pudink bez vaření
- Ztužovač šlehačky
- Šlehačka v kelímku
- Plechovka mandarinek

Postup:
Pudink, ztužovač, šlehačku a mandarinky dáme do mísy s víkem. Uzavřeme ji a budeme s ní třepat, dokud se ze směsi nestane hladký krém. Poté jej rozetřeme na korpus a dáme do ledničky na 30 minut vychladnout. Dále už jen podáváme. Dobrou chuť.

Tip: Můžeme dort ozdobit sušenými brusinkami.

Na fotky z akce se můžete podívat zde.