Mladoňov 4.B - 17.6.2016

Ve čtvrtek 17. června jsme navštívili školu v Mladoňově, kde nás čekalo příjemně strávené dopoledne. Ze začátku to sice vypadalo, že vzhledem k počasí budeme muset zůstat v učebně, ale to se nad námi smilovalo.

V prostorách školy si nejdřív děti oprášily své vědomosti o lese a jeho složkách, potom si vyrobily legrační záložky a posvačily. S plnými bříšky pak se zaujetím poslouchaly zajímavé povídání o včelstvu od místní včelařky, od níž také měly možnost ochutnat sladké dobroty, osahaly si produkty z medu , někteří si vyzkoušeli dokonce včelařský oblek s příslušnými ochrannými pomůckami.

Venku se později trochu vyčasilo, tak jsme nelenili a vydali jsme se směrem k lesu. Cestou žáci plnili zajímavé úkoly týkající se třídění odpadu a zabavili se různými hrami. V lese pak děti načerpaly magickou energii ze stromů a ozdobily okolí přírodninami, kterými se pokoušeli vytvořit „přírodní galerii“. Celý program se nám všem moc líbil a těšíme se zase příště.

Mgr. Jitka Pořízková

Na fotografie se můžete podívat zde.