Vítání jara

Březen je měsíc, ve kterém končí zima a začíná jaro. V úterý 26. března jsme se rozhodli rozloučit se se zimou a přivítat jaro. Žáci od první do čtvrté třídy se sešli před školou. Někteří se dokonce oblékli do dobových kostýmů. Odtud jsme se vypravili ke křižovatce u cukrárny. V čele průvodu nesli třeťáci Morenu (vládkyni zimy ozdobenou vyfouknutými vejci), kterou sami vyrobili. Zimu jsme vyháněli říkadly, písničkami i hrou na hudební nástroje. K tomu nám pomáhala různá chrastítka, hrkačky a další předměty. Např. jsme volali:

Zimo, zimo, táhni pryč
nebo na tě vezmu bič.
Zatahám tě za pačesy
za ty hory, za ty lesy.
Až se vrátím nazpátek,
svlíknu zimní kabátek.

Zapálenou Morenu jsme za zpěvu a křiku vhodili do potoka. Cestou zpět ke škole se z našeho průvodu ozdobeného větvičkami s barevnými pentličkami ozývalo: „My chceme jaro, my chceme jaro,…!“ Doufáme, že se toho opravdového jara už brzy dočkáme.

Fotogalerii naleznete zde.