Pobytový výukový program ve Sluňákově - říjen 2014

Pobyt žáků druhých tříd ve Sluňákově se uskutečnil v týdnu od 6. do 10. října 2014. Děti byly ubytovány v nízkoenergetickém domě pokrytém zemí, který se nachází na okraji Horky nad Moravou v Litovelském Pomoraví.

Na děti čekal výukový ekologický program, který měl název Zelený ostrov. V úvodu programu děti vymodelovaly sopku a při praktickém pokusu sledovaly její výbuch. Dále se dozvěděly, proč mají rostliny semínka a jak semínka cestují. Děti se také vydaly se na botanický průzkum do okolí Sluňákova, při kterém se jim podařilo vyhledat a určit řadu rostlin. Na výletě do Litovelského Pomoraví jsme navštívili Loveckou chatu a našli řadu stop svědčících o výskytu bobra u řeky Moravy. V nedalekém rybníku děti lovily a poznávaly drobné živočichy. Velkým zpestřením pobytu byla plavba na raftech, při níž děti obepluly ostrov na rybníce a pak se učily některé tábornické dovednosti jako je stavba stanu, výroba těsta a jeho opékání na ohni.

V průběhu pobytu žáci absolvovali řadu aktivit a her zaměřených na budování důvěry, řešení problémů a spolupráci ve skupině. Prožili pět dnů nejen v učebně, ale hlavně v přírodě v Litovelském Pomoraví. Ve volném čase hodně sportovali, absolvovali Stezku odvahy, zapojili se do soutěže Sluňákov hledá talent atd. Pro mnohé pobyt daleko od rodičů nebyl vůbec jednoduchý, ale všichni to zvládli a za to zaslouží velkou pochvalu.

Více fotek ze zápisu naleznete zde.