Švagrov - září 2017

V termínu od 18. do 22. září vyměnili žáci druhých tříd školní lavice za pěkné prostředí v ekologickém centru na Švagrově. Zde jim lektoři připravili program Tajemství půdy. Přestože nám počasí moc nepřálo, děti prožily pěkné dny plné zážitků. Díky splnění řady úkolů uzdravily skřítka Hlínáčka, se kterým se setkaly krátce po příjezdu na Švagrov.

V průběhu pobytu se žáci hodně dozvěděli o půdě, absolvovali řadu aktivit a her zaměřených na budování důvěry, řešení problémů a spolupráci ve dvojicích i ve skupině. Prožili pět dnů nejen v učebně, ale hlavně v krásné přírodě. Ve volném čase hodně sportovali, prošli Stezku odvahy a většina se zapojila do soutěže Švagrov hledá talent.Byli jsme spokojeni s jídlem,s ubytováním i chováním všech lektorů.

Pro mnohé děti to bylo poprvé, kdy někde spaly bez rodičů. Pro některé z nich to nebylo vůbec jednoduché. Jsme rádi, že to všichni zvládli a věříme, že v nich zůstanou jen příjemné vzpomínky. Společný pobyt i zážitky určitě přispěly ke zlepšení i upevněnívztahů mezi dětmi i mezi dětmi a námi učiteli.

Mgr. Hana Ptáčková, Mgr. Jan Rýznar

Na fotky se můžete podívat zde.