Projekt Vesmírné dny

V týdnu před pololetními prázdninami se ve 3.B uskutečnil projekt Vesmírné dny, který byl ve znamení planet Sluneční soustavy. První den „Den Země“ žáci objevovali naši planetu, vyhledávali základní informace o kontinentech, za pomocí interaktivní tabule shlédli naši Zemi pohledem ze satelitní družice a seznámili své spolužáky s důležitými objevy a zajímavostmi, které tento den zjistili.

Druhý „Planeťácký" den se seznamovali s vesmírem a s planetami Sluneční soustavy. Nejprve šifrovali zprávy z vesmíru, skládaly vesmírnou básničku a poté vyhledávali v encyklopediích základní informace, které následně zúročily ve vyrábění modelu planet.

Třetí a pro děti nejzajímavější den „Den ufonků“ se nesl v duchu vesmírných obyvatel. Takže tento den nepřišli do 3.B žáci, nýbrž ufonci. A že jim to opravdu slušelo! Za doprovodu písně Výlet v talíři se představili na Ufoní přehlídce, pomocí příběhu popisovali své planety a kreslili cestu vesmírem. Byl to opravdu neskutečný den.

Celý projekt jsme završili ve čtvrtek, kdy si děti ověřily své znalosti ve hře Riskuj a představily si své vesmírné příběhy. Všem se nám tento týden moc líbil.