Zápis do 1.ročníku ZŠ 2013

Zahájení povinné školní docházky je významným okamžikem v životě dítěte. Prvním krokem ke vstupu do školy je zápis dětí do 1. třídy. Letošní zápis proběhl ve čtvrtek 7. února 2013 a zapsáno bylo 55 dětí. Někteří rodiče ještě zvažují odklad školní docházky. Přesto již dnes víme, že v příštím školním roce budou opět otevřeny dvě první třídy.

Letošní zápis byl ve znamení indiánů. Ve třídě, kde se zápis konal, děti našly týpí, indiány i totemy. Na indiánských čelenkách děti poznávaly barvy, pak počítaly stopy a náhrdelníky, kreslily indiána a prováděly řadu dalších činností. Téměř všechny děti se uměly představit a zapisujícím učitelům zarecitovaly nebo zazpívaly.

S sebou domů si děti odnesly omalovánky s drobnými úkoly sestavené našimi učiteli i další dárky, které pro ně vyrobili žáci školní družiny.

Věříme, že se dětem i rodičům u nás ve škole líbilo.

Více fotek ze zápisu naleznete zde.