Zápis do 1. třídy 2016

Ve čtvrtek 4. února 2016 proběhl na naší škole zápis dětí do 1. třídy. K zápisu přišlo celkem 52 dětí. Děti přišly k zápisu plné očekávání. Chtěly ukázat, že jsou již pro školní docházku připraveny. Plnily řadu úkolů, které většina zvládla bezvadně. Letošní zápis se nesl v duchu dopravních prostředků. Děti počítaly autíčka i autobusy, třídily kostky na vagónech vlaku a plnily řadu dalších úkolů. Všechny děti se dokázaly představit i přednést básničku nebo zazpívat písničku. Na památku si domů odnesly malé dárečky.

Vždy je důležité, aby do školy nastupovaly děti zralé. Nesoustředěnost, hravost, neobratnost, nesamostatnost, plačtivost, špatná výslovnost atd. to vše by mohlo způsobit, že by se stala školní docházka pro dítě stresující záležitostí. Předčasný nástup dítěte do školy pak může ovlivnit vztah ke škole po dlouhé roky. Proto byl rodičům některých dětí doporučen odklad školní docházky.

Celou fotogalerii najdete zde.