Zápis do 1.třídy 2015

Čtvrtek 5. 2. 2015 byl dnem, kdy jsme na naší škole zapisovali budoucí prvňáčky. K zápisu přišlo 52 dětí. Děti ve škole vítala postavička Večerníčka, protože letos Večerníček slaví své padesáté narozeniny. A tak děti plnily řadu úkolů s postavičkami z Večerníčků: řadily podle velikosti boudy maxipsa Fíka, pomohly Rumcajsovi spočítat polínka, hledaly v bludišti Cipíska, Šebestové zavázaly mašli, vyjmenovaly věci, které nosil krtek v kapse svých modrých kalhotek, a ještě plnily mnoho dalších úkolů, které většina z nich bezvadně zvládla.

Řada dětí se uměla velmi pěkně představit. Rádi jsme si poslechli básničky nebo písničky, které si děti k zápisu připravily. Někteří měli problém se zavazováním mašličky nebo se správnou výslovností. Do začátku školního roku je ještě dost času na to, aby se děti to, co ještě neumí, doučily. Pokud dítě neumí správně vyslovovat některé hlásky, mělo by navštěvovat logopedii a pravidelně správnou výslovnost s rodiči procvičovat. Je důležité, aby do školy vstupovaly děti zralé a připravené na změny, které souvisí s nástupem do 1. třídy. Proto jsme některým rodičům doporučili vyšetření jejich dítěte v pedagogicko-psychologické poradně a zvážení odkladu školní docházky.

Celá fotogalerie zde